Perheentalon viikko-ohjelma vk 5
23.01.2026 10:00

Perheentalon vk 5:
MAANANTAI
Kaikille avoin leikkiaika kello 9–14
Perheryhmä Pikkulinnut klo 9-12. Perheryhmään ovat tervetulleita kaikki alle kouluikäisten lasten perheet. Vapaata yhdessäoloa ja leikkiä. Ohjattua toimintaa perheiden toiveiden mukaan. Yhteistyössä Iisalmen seurakunnan kanssa. Pöytäteatteria n. klo 10!
TIISTAI
Kaikille avoin leikkiaika kello 9–14
Avoimen varhaiskasvatuksen opettaja paikalla 10.30–14.
Lukumummit paikalla klo 10-12
Maksuton keittolounas lapsiperheille kello 10.30–12. Lihakeitto. L,G.
Lasten varhaiskasvatuskerho kello 14–17.
Kotihoidossa oleville n. 3–5-v lapsille. Sähköinen haku. Kysy lisää Anna-Kaisalta p. 040 595 2339.
Kansainvälinen ystäväilta klo 18–20. Tavataan uusia ihmisiä eri kulttuurista ja keskustellaan suomeksi kahvin ja teen ääressä. Koko perhe tervetullut mukaan!
KESKIVIIKKO
Kaikille avoin leikkiaika kello 11–14 ja 17–19
Luetaan yhdessä -ryhmä klo 14–16. Suomen kielen harjoittelua yhdessä.
Kaikille perheille avoin Iltaperhekahvila Iltapöllöt klo 17-19. Vapaata leikkiä ja askartelua.
TORSTAI
Ovet auki vain vauvaryhmälle klo 11.00–15.00.
Vauvaryhmä Viiriäiset kello 12–14. (ovet auki ryhmäläisille klo 11–15)
N. 0-6kk vauvoille ja vanhemmille. Mukaan voi tulla jo odotusaikana.
Mielen hyvinvointi. Mukana PSHVA perheohjaaja Riikka Tikkanen.
Seikkaileva perheiden kerho seikkailee Paloisvuorella (Uotilanniementie 33.) klo 9.30–11.30. Metsämörritoimintaa ja tikkupullien paistoa. Kaikille avoin ja maksuton, ei ilmoittautumista. Lisätietoa Anna-Kaisalta p. 040 595 2339
PERJANTAI
Kaikille avoin leikkiaika kello 9–18
Avoimen varhaiskasvatuksen opettaja paikalla 9-14
Vauvatreffit kello 10–12. Kaikille vauvaperheille yhteinen leikkiaika, koko perhe on tervetullut mukaan!
Perheentalon Puuhaperjantai klo 14–18. Perheiden toiveesta olemme lisänneet aukioloaikaa muutamaan iltapäivään. Tervetuloa mukaan! Näistä perjantaista on mukava ponkaista viikonlopun viettoon
LAUANTAI
SULJETTU
Erityisleikkilauantai klo 10-13.
Vieraana Vammaisperheyhdistys Jaatinen ry. Vammaisperheyhdistys Jaatinen ry rakentaa uutta nettisivua erityislapsille ja heidän perheilleen. Tapahtumassa lapset saavat halutessaan ideoida sivuston sisältöä. Päivän teemaan liittyen ohjelmassa askartelua, etsintäpeli sekä vapaata leikkiä. Tapahtuma on tarkoitettu perheille, jossa on tukea tai erityistä tukea tarvitseva lapsi. Tervetuloa viettämään mukavaa aikaa yhdessä ja tapaamaan muita lapsiperheitä! Tapahtumassa tarjolla pizzaa klo 11.30.
Ilmoittautuminen Petrille 28.1. mennessä ja lisätiedot: petri.partanen@tatury.fi /0449012557
SUNNUNTAI
SULJETTU